ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΟΛΑ ΚΟΚΚΙΝΑ & ΜΠΛΕ. ΕΓΚΥΡΗ, ΜΑΧΗΤΙΚΗ, ΚΥΑΝΕΡΥΘΡΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑΤΙ Ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 122 ΧΡΟΝΙΑ ΓΡΑΦΕΙ ΙΣΤΟΡΙΑ, ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΝΤΙΓΡΑΦΕΙ!

Σάββατο 10 Σεπτεμβρίου 2011

"Πάνθηρα" δαγκωματιά...

Μεγάλη νίκη για τον Πανιώνιο με 1-0 στο Αγρίνιο επί του Παναιτωλικού. Σε μια "σκληρή" έδρα, απέναντι σε μια πολύ καλή (αλλά άπειρη...) ομάδα οι παίκτες του Τάκη Λεμονή πήραν παλικαρίσσια τρεις βαθμούς με ένα εξαιρετικό γκολ του Νιάζι Κούτσι. Παρά το γεγονός ότι απουσιάζαν οι Εστογιανόφ και Ριέρα, οι "κυανέρυθροι" στο Α' ημίχρονο ήταν απόλυτα κυρίαρχοι του αγώνα, πέτυχαν ένα γκολ, ενώ θα μπορούσαν να πετύχαν και άλλα. Στο Β' ημίχρονο ο Μπάμπης ο Τεννές έβαλε τον Καραμαλίκη, οι Αγρινιώτες (ευτυχως για μας...) άρχισαν τις σέντρες και τις... βουτιές μέσα στη περιοχή. Με εξαίρεση 1-2 φάσεις η άμυνα μας δεν κινδύνευσε, ενώ στις αντεπιθέσεις είχαμε δοκάρι με τον Κούμο, και 2 καλές ευκαιρίες να πετύχουμε και δεύτερο γκολ. Ολοι όσοι αγωνίστηκαν έδωσαν τα πάντα, αλλά θέλω να ξεχωρίσω τον εξαιρετικό, τον αλάνθαστο, Σουλεϊμάν Ομο και το κεντρικό αμυντικό δίδυμο Σιόβα, Τσότσαλις που θύμιζαν... Βίντιτς, Φέρντιναντ! Μπράβο στα παιδιά, συνεχίζουμε...

Πανιώνιος (Τάκης Λεμονής): Ελευθερόπουλος, Κβιρκβέλια, Γιόνσον, Όμο, Κούτσι, Κουμουρτζί, Γουνδουλάκης (93’ Κολοβός), Σάμαρης (65’ Πετκάκης), Σιόβας, Τσότσαλις, Μιλοβάνοβιτς (65’ Αναστασόπουλος).