ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΟΛΑ ΚΟΚΚΙΝΑ & ΜΠΛΕ. ΕΓΚΥΡΗ, ΜΑΧΗΤΙΚΗ, ΚΥΑΝΕΡΥΘΡΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑΤΙ Ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 122 ΧΡΟΝΙΑ ΓΡΑΦΕΙ ΙΣΤΟΡΙΑ, ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΝΤΙΓΡΑΦΕΙ!

Πέμπτη 27 Σεπτεμβρίου 2012

"Φιλική" νίκη

Παίζοντας πολύ καλά στο δεύτερο μισό της φιλικής αναμέτρησης με τον Ηλυσιακό στη Νέα Σμύρνη, ο Πανιώνιος πήρε τη νίκη.

Οι «κυανέρυθροι» επικράτησαν με 74-46της ομάδας του Δημήτρη Παπανικολάου με «κλειδί» την άμυνά τους κυρίως στην τελευταία περίοδο.

Οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ στο πρώτο και δεύτερο δεκάλεπτο με αποτέλεσμα το ημίχρονο να λήξει ισόπαλο, 32-32.

Στην τρίτη περίοδο όμως οι παίκτες του Θανάση Σκουρτόπουλου ανέβασαν στροφές, πίεσαν, κυριάρχησαν στον τομέα των ριμπάουντ, και με πολύ καλή άμυνα αύξαναν ολοένα και περισσότερο το υπέρ τους προβάδισμα. Μάλιστα στα τελευταία δέκα λεπτά το επιμέρους σκορ ήταν 24-4, με αποτέλεσμα να διαμορφωθεί και το τελικό 74-46.

Τα δεκάλεπτα: 15-13, 32-32, 50-42, 74-46

Πανιώνιος: Γκιμπς 4 (1), Παππάς 19 (1), Γιάνκοβιτς 7, Μίλμπουρν 4, Μπούκερ 6, Ντραγκίτσεβιτς 1, Μπατής 4, Αθηναίου 3, Καββαδάς 10, Μπόγρης 8, Μοτσενίγος, Πέιν 4, Τολιόπουλος 3 (1)