ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΟΛΑ ΚΟΚΚΙΝΑ & ΜΠΛΕ. ΕΓΚΥΡΗ, ΜΑΧΗΤΙΚΗ, ΚΥΑΝΕΡΥΘΡΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑΤΙ Ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 122 ΧΡΟΝΙΑ ΓΡΑΦΕΙ ΙΣΤΟΡΙΑ, ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΝΤΙΓΡΑΦΕΙ!

Σάββατο 1 Οκτωβρίου 2011

Οι νέοι δείχνουν το δρόμο....

Ο Πανιώνιος επικράτησε πιο εύκολα απ' ότι δείχνει το τελικό 2-1 επί της ΑΕΚ και πέρασε μόνος πρώτος στην κορυφή του πρωταθλήματος Κ-20 της Superleague.

Οι παίκτες του Δημήτρη Κουζινού, αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ μόλις στο 1ο λεπτό της αναμέτρησης με το γκολ του Παπαδημητρίου, γρήγορα έγιναν οι απόλυτοι κυριάρχοι του ματς και περιόρισαν τους αντιπάλους τους σε παθητικό ρόλο.

Ο Τσουβαλτσίδης στο 47' ισοφάρισε σε 1-1 και το δεύτερο ημίχρονο εξελίχθηκε σε μονόλογο για τους "κυανέρυθρους". Τελικά στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο ίδιος παίκτης διαμόρωσε το τελικό αποτέλεσμα και έστειλε τον Πανιώνιο στην κορυφή της βαθμολογίας με 12 βαθμούς.

Στο 44' αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Ναυπλιώτης.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Ανέστης, Κουλός, Πήττας, Γκέζος, Κούρος, Ζυγογιάννης, Βλάχος (85' Πολίμος), Κλης (74' Αρώνης), Σταματής, Τσουβαλτσίδης, Σπανός (65' Μπότης).